Přerov má novou křižovatku. Otevření proběhne dnes

Po nové okružní křižovatce, která má průměr 52 metrů, mohou dnes po 14. hodině začít jezdit automobily. Město si od dokončení této stavby slibuje zrychlení provozu na estakádě v Přerově – Předmostí a zlepšení dopravy do městských částí.

„Vozidla, která míří z centra do Předmostí a dále na Olomouc, nebudou muset najíždět na estakádu. Budou moci projet přes Velkou Dlážku, okružní křižovatkou a buď mohou pokračovat do Předmostí, anebo se mohou napojit výjezdovou větví z Předmostí na komunikaci I/55,“ uvedl přerovský radní Tomáš Navrátil.

Stavba byla zahájena na podzim roku 2018, plně se rozjela v březnu 2019. Nová křižovatka spadá do úprav mimoúrovňového křížení, které celkem stálo 357 988 088 Kč.

Úpravami prošly i semafory. Odstranil se semafor na komunikaci I/55x II/150 s ulicí Prostějovská. Naopak byl nainstalován nový semafor na ulici Polní, kde svítí pro chodce stále červená, ale když přijde s zmáčkne signál, rozsvítí se mu zelená a bude moci bezpečně přejít.

„Uleví se také ulicím Kopaniny a Osmek. Kvůli opravě mostku na Osmeku jezdilo velké množství vozidel přes areál výstaviště. Po spuštění okružní křižovatky, to již nebude nutné. Obyvatelé Předmostí, Popovic, Vinar, Čekyně, Penčic se po dlouhých letech bez větších komplikací dostanou bezpečně a rychle ke svým domovům,“ dodal Navrátil.

Na podzim roku 2022 ukončí město Přerov i stavbu Průtah městem I. Etapy, která je v plném proudu. Připravuje se změna křižovatky ulic Tovární, Gen. Štefánika a Durychova na okružní.

Související články

Nejpopulárnější