Řidič nákladního auta vyklopil v serpentinách pod Červenohorským sedlem kontejner se šrotem

Špatně zajištěný náklad stál za nehodou, která se stala v pátek 17. září krátce po poledni nedaleko Červenohorského sedla. Třicetiletý řidič nákladního vozu zde v serpentinách převrátil přes svodidlo až do lesa kontejner s železným šrotem. K vyproštění havarovaného kontejneru dojde až ve středu 22. září a řidiči tak zde musí počítat s částečným omezením provozu.

K nehodě došlo v pátek v jedné ze zatáček při sjíždění Červenohorského sedla ve směru k Loučné nad Desnou. Za nehodou stál dle prvotního šetření policistů špatně zajištěný náklad, který se při průjezdu zatáčkou posunul. Nehoda se obešla bez zranění a vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun.

„K vyproštění havarovaného kontejneru dojde s největší pravděpodobností až ve středu 22. září. V této souvislosti upozorňujeme řidiče, aby při jízdě přes Červenohorské sedlo dbali zvýšené opatrnosti. V době odklízení následků dopravní nehody dojde k částečnému omezení provozu v předmětném úseku,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Související články

Nejpopulárnější