Jízdní kola jsou v posledních dnech terčem zlodějů po celém kraji

Na policii se v posledních dnech stále častěji obrací lidé s oznámením o odcizení jízdního kola. V Olomouci řešili strážníci krádež uzamčeného kola před prodejnou a na Šumpersku si zloděj kolo odnesl přímo  zpoza přístřešku oploceného rodinného domu. Škody jdou do několika desítek tisíc korun. 

O své horské kolo přišla dvaapadesátiletá žena když jela na nákup do jednoho z olomouckých obchodů. Před supermarketem své kolo značky Specialized uzamkla a odešla do obchodu nakoupit. Když po čtvrt hodině vrátila, své kolo už nenašla. “Horské kolo značky Specialized bylo v hodnotě téměř 50 tisíc korun. Pachateli hrozí za přečin krádež až dva roky za mřížemi,” uvedl k případu krádeže mluvčí policie Libor Hejtman.

Další dva případy krádeže se odehrály na Šumpersku. “Dvě horská jízdní kola značky Author, uzamčená k sobě řetězem, zmizela zpoza přístřešku oploceného rodinného domu v Bludově,” popsala případ krádeže mluvčí policie Jiřina Vybíhalová. Spolu s koly si zloděj odnesl také nabíječku k elektrokolu. Způsobenou škodu vyčíslil majitel na 17 500 korun. 

Nenechavec řádil v uplynulých dnech také ve sklepním prostoru domu v Bulharské ulici v Šumperku, odkud zmizelo taktéž horské jízdní kolo. “Místo jízdního kola tam jeho majitel našel vylomené panty dveří do sklepa z dřevěného obložení. V tomto případě vyčíslil majitel způsobenou škodu na 7 tisíc korun,” dodala k případu Vybíhalová.

Související články

Nejpopulárnější