Olomoucké kino Metropol promítne v rámci Febiofestu světovou premiéru švýcarsko-české komedie

Olomoucké ozvěny letošního 28. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest proběhnou v úterý 21. září. V rámci přehlídky budou uvedeny tři filmy napříč žánry. Festival je primárně zaměřen na celovečerní snímky, nabízí divákům nejlepší filmy současné světové kinematografie, distribuční premiéry, retrospektivy a pocty filmovým osobnostem.

„Velmi nás těší, že se nám podařilo domluvit termín Febiofestu ještě v září. Snímek Ztraceni v ráji tak uvedeme ve světové premiéře,“ uvedla Denisa Wasiewiczová, programová vedoucí kina. Do běžné kinodistribuce se film dostane až v listopadu.

Foto: Kino Metropol

Přehlídku zahájí v úterý 21. září v 17:00 historicky první švýcarsko-český koprodukční snímek Ztraceni v ráji s Hanou Vagnerovou nebo Matyášem Řezníčkem. Jedná se o celovečerní debut režisérky Fiony Ziegler, který je místy tragickou, místy komickou mozaikou o výčitkách, rozdílných hodnotách dvou kultur i naději na smíření.

Druhý snímek je obrazově i zvukově výjimečně řešený britský artový horor Svatá Maud. Vypráví příběh hluboce věřící Maud, která přijímá práci ošetřovatelky v honosném domě kdysi slavné tanečnice upoutané k lůžku. Obě ženy brzy najdou vzájemné porozumění, je však jen otázkou času, než se o slovo přihlásí temnější stránka Maudiny osobnosti. Film poběží na plátně kina Metropol od 19:00.


Více informací o ozvěnách letošního Febiofestu a vstupenky k zakoupení naleznete na webových stránkách kina.


Posledním snímkem olomouckých ozvěn Febiofestu bude od 21:00 izraelské drama Laila v Haifě jednoho z nejznámějších a také nejvýznamnějších režisérů Blízkého východu Amose Gitaie. Snímek zobrazuje pět žen a pět osudů, které se proplétají a vytvářejí pestrou mozaiku současné společnosti v Zemi Davidově. V ní patří přímořské město Haifa mezi poslední místa, kde spolu ještě v poklidu žijí Palestinci a Izraelci, ženy a muži, lidé s odlišnou sexualitou.

Související články

Nejpopulárnější