V letošním ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje uspěly lázně i terénní stezky

Absolutními vítězi loňského a letošního ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje jsou Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové na Jesenicku a Hanácká stezka na Prostějovsku, což jsou terénní stezky pro jízdní kola. Výsledky Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje za roky 2020 a 2021 byly vyhlášeny v pátek v Olomouci.

V kategorii novinka cestovního ruchu patří za rok 2020 první místo cyklotrase Ochutnej Moravu na kole, která začíná a končí v Zábřehu na Šumpersku. Výletníci mohou po sesednutí z kola ochutnat tvarůžkové speciality vyráběné v nedalekých Lošticích, místní čokoládové pochoutky, zmrzlinu či ovčí sýry. V letošním roce je nejlepší novinkou opravený renesanční palác na hradu Helfštýn na Přerovsku.

Mezi zimního středisky za rok 2020 získal nejvíce hlasů lyžařský areál v Hlubočkách u Olomouce, v lázeňské kategorii si nejlépe vedly Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové. V kategorii zaměřené na životnímu prostředí přátelská zařízení zvítězila Zlatá farma ve Štětovicích u Vrbátek na Prostějovsku. Osobnostmi gastronomie Olomouckého kraje jsou kuchaři z Long Story Short Eatery & Bakery v centru Olomouce.

Vítězové Cen Olomouckého kraje, foto: cenykraje.cz

Mezi bike a trail parky si letos nejlépe vedly Hanácké stezky v Mostkovicích u Plumlovské přehrady na Prostějovsku. V kategorii kempů zvítězil Cyklokemp Černý Potok na Jesenicku. Neobjeveným skvostem je pro letošní rok hrádek Špacírštejn na Prostějovsku, nejlepší naučnou stezkou je stezka Živé vody u Jeseníku.


Více o vítězích letošního ročníku Cen Olomouckého kraje naleznete na webových stránkách soutěže.


Cenu hejtmana za rok 2020 dnes večer obdržel Ivan Marek, který stojí za projektem turistické karty Region Card a dlouhodobě propaguje regionální cestovní ruch. Letošní cenu hejtmana pak dostal člen správní rady Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu a podnikatel Josef Sekula.

Související články

Nejpopulárnější