OLOMOUC - Mohou rekordy pomáhat? Mohou! Důkazem je rekord na spinningovém kole, který v sobotu trhnul Michal Sláma. Během jeho 24hodinové jízdy přispívali fanoušci na dětská onkologická oddělení. Sbírka stále běží. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Začíná sezona zimních sportů. Lyžaři a snowboarďáci od pátku mohou brázdit kopce v Hlubočkách, v Branné nebo třeba v Karlově. Další skiareály už zasněžují. Více zde.

ŠTERNBERK - Šternberské základní a mateřské školy se zapojily do letošní výzdoby města před Vánocemi. Na Hlavním náměstí se tak objevilo 24 nazdobených smrčků v květináčích. Více zde.

OLOMOUC - Šance prohlédnout si místo budoucího vzdělávání. Na UPOL se vrací tradiční Den otevřených dveří. Až do 14h si dnes mohou zájemci o studium prohlédnout všech 8 fakult nejstarší univerzity na Moravě.

OLOMOUCKO - Zdárně se uzavírá oprava mostu ve Šternberku. Nejpozději od středy 7. prosince bude silnice na Opavu ve Šternberku průjezdná oběma směry bez semaforů a kyvadlového režimu.

OLOMOUC - Jestli chcete vědět jak si v dětství hráli vaši rodiče a jejich rodiče a jejich a jejich... Jaké měli lidé dětství za posledních 200 let? Ukáže vám to nová výstava ve Vlastivědném muzeu s názvem Dětský svět. Na výstavě se podílela veřejnost.

PROSTĚJOVSKO - Lépe se nám teď bude jezdit po rušné výpadovce z Prostějova na Přerov. Po dvou letech je opravená. Rekonstrukce přišla na více než 180 milionů korun. Silnice byla už ve špatném stavu.

OLOMOUC - Příspěvek z fondů na pomoc dětem od olomoucké radnice pomůže více rodinám. Peníze by v příštím roce mohly čerpat i děti ve školkách a středoškoláci do 19ti let. Dosud se podpora týkala pouze žáků základních škol. Příspěvek je určen těm rodinám, které dosáhnou na přídavek na dítě.

PŘEROVSKO - Novou cyklostezku plánují Mohelnice s Třeštinou. Spojit by měla lokalitu Háj, kde je unikátní vodní elektrárna i kemp. Pokud budou peníze, může se začít stavět v roce 2024.

OLOMOUC - Ve stánku Dobrého místa pro život se střídají organizace už pár týdnů. 22. prosince se do prodeje dobročinného punče zapojí také Olomoucký Report. Společně s transfuzkou, Novorozeneckým oddělením FNOL a rádiem Metropole bude vybírat na Klokánek Olomouc. Více zde.

PROSTĚJOVSKO - Kriminalisté dopadli organizovanou skupinu, která na Prostějovsku minimálně od počátku letošního roku vyráběla metamfetamin. Tři muži a jedna žena nyní čekají ve vazbě na rozhodnutí soudu. Hrozí jim až 18 let za mřížemi. Více zde.

PROSTĚJOVSKO, PŘEROVSKO - Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání. Hledá případné svědky nehody, která se stala 16. listopadu na silnici mezi Hrubčicemi a Tovačovem. Na místě zemřela cyklistka. Více zde.

JESENICKO - Lyžařské areály se připravují na sezónu. Některé skiareály už o víkendu otevřou své brány. Návštěvníci si za permanentky letos připlatí. Více zde.

OLOMOUC - Horní náměstí v Olomouci zdobí Jablíčkový betlém výtvarnice Emmy Srncové. Postavy v životní velikosti doplňují aktuální výstavu, která je k vidění v galerii Art Rubikon. Více zde.

OLOMOUCKO - Zemřel politik Tomáš Kvapil. Bývalý zastupitel města Olomouce, někdejší ministr pro místní rozvoj a místopředseda KDU-ČSL zemřel po těžké nemoci. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Na první adventní neděli se rozsvítily další vánoční stromy v kraji. Který je podle vás nejkrásnější? Hlasovat můžete zde.

Nejčtenější

Skočil z výškové budovy. Na místě zemřel

Policisté včera odpoledne a večer zasahovali u budovy RCO na Jeremenkově ulici v Olomouci....

Kde je nejhezčí vánoční strom? Hlasujte v anketě Olomouckého Reportu

Vánoční trhy už zdobí každé větší město a nejinak je tomu i v Olomouckém...

Pobodaný z Mohelnice zemřel. Útočník už čeká ve vězení

Případ napadení sedmadvacetiletého muže, kterého jiný muž v polovině listopadu pobodal na parkovišti u...

Do Olomouce míří Emma Smetana a Jordan Haj. Na Dolním náměstí zahrají písničkáři i...

Předvánoční Olomouc láká turisty i místní nejen na vánoční trhy, ale i na bohatý...

Očím skrytá, přitom stojí v centru Olomouce. Kde najdete zapomenutou kapli?

Uprostřed historického centra města Olomouce se nachází skrytý poklad. Je jím téměř ztracená a...

Bezpečnost na prvním místě. Kraj plánuje nové přechody, chodníky i dopravní hřiště

Olomoucký kraj letos podpoří několik projektů, které mají zvýšit bezpečnost silniční dopravy. Vzniknou nové...