MOHELNICKO - Velké parkoviště pro kamiony nechtějí mít ve svém sousedství Loštice. Kamionovou odpočívku chce na Mohelnicku postavit ŘSD v katastru Loštic a Moravičan. Loštice otevřeně vyjadřují svůj nesouhlas s plánovanou výstavbou pomocí petice. (www.mu-lostice.cz)

ŠUMPERK - Končí svoz vánočních stromků v Šumperku. Stromek lze odložit jen ke kontejnerům na tříděný odpad. Poslední termín svozu je pondělí 31. ledna. Pak ještě můžeme stromek sami odvézt na sběrný dvůr.

OLOMOUC - Novou expozici hodlá otevřít Muzeum umění - a to v prostoru Arcidiecézního muzea. Bude se jmenovat Zde se nacházíte a bude představovat historii svatováclavského návrší.

PROSTĚJOV - Od 14. února do 31. srpna bude zavřená ul. Dobrovského po parkoviště na Brněnském předměstí. Kvůli obnově panelového sídliště Brněnská. (www.prostejov.eu)

HRANICE - Až do neděle si na plovárně v Hranicích nezaplaveme. Zavřela kvůli vysoké nemocnosti personálu. Zachovaný je pouze ranní provoz pro školy a hodiny pro kondiční plavání, informuje radnice.

ŠUMPERK - Promění se lesopark Cihelna. Letos začne jeho revitalizace, na kterou půjde přes 6 milionů. V tomto roce dojde na kácení a obnovu zeleně.

PROSTĚJOVSKO - Uzavřená bude 3. února silnice II/377 mezi Žárovicemi a Drahany. Tedy přes vojenský újezd Březina. Objížďka povede z Plumlova na Vícov a dál přes Protivanov do Drahan a zpět. (www.prostejov.cz)

OLOMOUC - V novém si budeme moci hrát s kozičkami v zoo na Svatém kopečku. Oblíbený dětem a dospělým přístupný výběh zakrslých koz má nové oplocení, odvodňování, žebříky a celkově dostal podle zoo nový kabát.

PROSTĚJOV - Nejhezčí alej v Olomouckém kraji má Prostějov. Krajskou část oblíbené ankety Alej roku vyhrála stoletá dubová alej u rybníka v Drozdovicích. V celostátní části se umístila sedmá.

OLOMOUC - Kvůli nemocnosti řidičů MHD budou některé linky jezdit méně často. Od pondělí bude méně často jezdit tramvaj 3 a 5 a náhradní autobusy X. Více na DPMO.cz.

OLOMOUC - Další olomoucký hokejový kohout, který pojede na olympiádu. Od nás víte o nominaci útočníka Davida Krejčího do českého výběru. A pod pěti kruhy se objeví i gólman Braňo Konrád - ve výběru Slovenska.

OLOMOUC - Na čtyři měsíce budeme mít ztíženou jízdu v areálu FNOL. V západní části areálu se včera začalo stavět a upravují se tu inženýrské sítě. Je tu omezená jak automobilová, tak pěší doprava a jsou tu objížďky.

ŠUMPERK - Nádory prsu začala operovat nemocnice Šumperk za pomocí nového přístroje, se kterým nemusí zbytečně ostraňovat při operaci zdravou tkáň.

PŘEROVSKO - Střet dvou nákladních vlaků v noci na dnešek ve stanici Prosenice. Na místě pomáhají s odstraňováním následků hasiči a okolnosti srážky prověřuje policie a drážní inspekce. Několik vagonů vykolejilo. Ke zranění nedošlo. (HZSOL)

PROSTĚJOVSKO - Srážka vlaku a osobního auta na přejezdu mezi Kostelcem na Hané s Smržicemi. Hasiči z vlaku evakuovali 28 cestujících. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. (HZSOL)

OLOMOUC - Evakuace OG Šantovka - k té došlo včera večer kvůli malému požáru grilu, který byl hned uhašen. Dle galerie hasiči pak vše zkontrolovali a následně se Šantovka znovu otevřela.

Nejčtenější

Manželský pár z Olomouce měl opravdu nezapomenutelnou návštěvu

Nepříjemné překvapení zažil manželský pár z Olomouce. Opilý cizinec měl podle infomrací policie vykopnout dveře...

Policie řeší krádež v Olomouckém obchodním centru a žádá veřejnost o pomoc

Policisté se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění krádeže kabelky a zjištění...

Prezident udělil olomouckému podnikateli milost. Záležitost teď řeší policie

Loni v září udělil prezident republiky Miloš Zeman milost olomouckému podnikateli Pavlu Podroužkovi kvůli zdravotním...

Vlci na Prostějovsku? U Olšan byl nalezen mrtvý vlk

Nedaleko Prostějova byl tento týden v pondělí nalezen mrtvý vlk. Tělo samce leželo na...

Co s opuštěnou budovou v Tomkově ulici v Olomouci? Proběhla debata o jejím dalším...

Využít budovu bývalé Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Tomkově ulici v Olomouci – Hejčíně jako...

Převážel dvě kila kvalitní marihuany. Jsem jen kurýr, hájil se

Téměř dva kilogramy kvalitní marihuany v pytli objevili celníci v osobním autě, které zastavili...