PROSTĚJOV - Legiovlak si po pár letech můžeme prohlédnout v Prostějově. Replika vybaveného legionářského vlaku z let 1918 až 1920, kterým se československými legionáři přesouvali po transsibiřské magistrále, stojí na hlavním nádraží do neděle.

OLOMOUCKO - Po novém už můžeme jezdit mezi olomouckou Keplerovou ulicí a Vsiskem. Opravy zhruba 2 km úseku silnice 55 jsou hotové. Je tu nový asfalt a už zbývají podle ŘSD jen drobná dokončení. Obnova stála přes 30 milionů korun.

OLOMOUCKÝ KRAJ - I ve svátek můžeme sehnat léky v Olomouckém kraji. Kraj zajistil s nemocnicemi a lékárenskou komorou ve čtvrtek 28. září provoz lékáren v regionu. Všechny dostupné lékárny najdete zde.

ŠUMPERSKO - Po novém můžeme jezdit na Šumpersku z Loštic do Moravičan. Olomoucký kraj nechal cestu opravit za pomoci Státního fondu dopravní infrastruktury.

OLOMOUC - Na průtahu Olomouce se už maká. Ulice Pražskou, Foerstrovu a Albertovu obsadily frézy a likvidující starý povrch. Silnice dostane do 10. listopadu nový. Řidiči musí místo objíždět - buď po D35 nebo přes Řepčín.

PROSTĚJOV - Obnova prostějovského fotbalového stadionu je v plném proudu. Nyní stavbaři demolují tribunu. Je bytelná a zpožďuje to práci. Kvůli tomu budou prostějovští fotbalisté i na jaře hrát domácí zápasy v azylu na hřišti v Olomouci Holici.

PROSTĚJOVSKO - Kvůli opravě se zavře oblíbený cíl turistů nejen z Olomouckého kraje. Bude se měnit podlaha na vyhlídkovém ochozu rozhledny na vrchu Velký Kosíř na Prostějovsku. Rozhledna bude zavřená od 2. do 30. října.

OLOMOUC - Zavřel se více jak 2 km dlouhý úsek městského průtahu. ŘSD bude měnit jeho povrch. Ulicemi Ferstrova, Pražská a Albertova tak neprojedeme. Běžně tu denně projede 20 tisíc aut. Teď budou muset po objížďce po D35 nebo přes Řepčín. Práce skončí 10. listopadu. Více zde.

OLOMOUC - Na post vrchního státního zástupce v Olomouci dnes nastoupí Radim Dragoun. Bývalý ředitel GIBS střídá Radima Daňhela, který odstoupil na vlastní žádost. Radima Dragouna dnes uvede do funkce nejvyšší žalobce Igor Stříž.

OLOMOUC - Radim Dragoun bude novým vrchním státním zástupcem v Olomouci. Bývalého ředitele GIBSu do nové funkce jmenoval ministr spravedlnosti a to s účinností od 25. září.

OLOMOUC - Budeme si moct zabruslit v Olomouci. Už o víkendu se znovu otevře veřejné bruslení na zimním stadionu. První bruslení veřejnosti začne v sobotu od 8:30. Rozpis bruslení v plecharéně najdeme na webu HC Olomouc.

OLOMOUC - Nové odstaviště tramvají DPMO pojme až 18 vozů. A můžeme se podívat dovnitř. Nové odstaviště tramvají na Jeremenkově ulici si může veřejnost prohlédnout dnes mezi 14 - 18h a zítra mezi 9-15h.

OLOMOUC - Velký chovatelský úspěch v olomoucké zoo na Svatém kopečku. Ve voliéře naproti euroasijskému safari si můžete prohlédnout mládě vousáka senegalského. Tyto africké ptáky příbuzné datlům zoo chová od roku 2015, ale až teď se zoo dočkala odchovu 1. mláděte. Za poslední rok se to povedlo jen ve dvou zoo na světě.

OLOMOUC - Již brzy bude opravená rodinná kaple s kryptou na Nových sadech v Olomouci. Hrobka z počátku 20. století je místem posledního odpočinku rodiny soudního úředníka Františka Brděka. Je zapsaná mezi památky.

OLOMOUC - Svou 78. sezónu zahájí MFO. V ní přinese lahůdky příznivcům nejen vážné hudby. Zahajovací koncert se koná dnes v Redutě v 19h a orchestr zahraje Wagnera, Šostakoviče nebo Brahmse.

OLOMOUC - Pouze ve velmi akutním stavu nás dnes a v pátek přijmou k ošetření na zubní pohotovosti ve FNOL. Na tyto dny je tu provoz z personálních důvodů omezen. Nemocnice teď doporučuje v případě nutnosti vyhledat zubní pohotovost v jiné nemocnici či středisku.

PŘEROV - Zákaz žebrání ode dneška platí v PŘ. Nová vyhláška zapovídá žebrání v městské památkové zóně a v jejím ochranném pásmu. Dále u nádraží a v okruhu 100 metrů od obchodních domů a marketů nebo škol.

OLOMOUC - Protihluková stěna už nezabraňuje hluku na Velkomoravské ulici v Olomouci. ŘSD nechalo změřit, jak stěna brání hluku ze silnice a už nefunguje. Plánuje proto její renovaci za 2,5M korun. Termín se ještě řeší. Více zde.

OLOMOUC - Proměnou prošlo v prostranství u vytížené zastávky MHD náměstí Hrdinů v centru Olomouce. Nově je tu předlážděná plocha, lavičky a zeleň. Město prostor upravilo, k důstojnosti místa v historickém centru.

Nejčtenější

Muž z Prostějovska přišel o dva veterány. Zmizela mu česká Jawa a BMW z...

Neznámý zloděj muži z Hluchova na Prostějovsku připravil ve čtvrtek 28. září nepříjemné ráno. Z garáže...

Radnice nechá instalovat semafory na frekventované křižovatce v Olomouci

Olomoucká radnice plánuje příští rok vybudovat semafory na frekventované křižovatce ulic Hraniční, Okružní a...

Uzavírka mezi Horkou a Křelovem neplatí. Firma na poslední chvíli odstoupila

Značení o uzavírce je na svém místě, dělníci a stroje ovšem v nedohlednu. Plánovaná oprava...

Díky solidaritě Čechů má naději na léčbu. Pro Martínka z Mohelnice se vybralo víc...

Když se v médiích a na sociálních sítích objevil na konci srpna příběh dvouletého...

Správa silnic uzavřela cestu mezi Horkou a Křelovem. Opravy potrvají měsíc

Měsíc oprav. Po včerejším začátku rekonstrukce hlavního tahu v Olomouci je od pondělí uzavřená...

Zapomenuté stavby: Chátrající Sochovu vilu chce stát prodat. Litovel o památku zájem nemá

Krásná secesní vila v centru Litovle je připomínkou prvního českého starosty Litovle Vácslava Sochy, i...