ŠTERNBERK - Více strážníků teď vidíme v centru města. A to kvůli zvýšení bezpečnosti obyvatel a předcházení konfliktů mezi mládeží. Je to reakce na potyčky mezi mládeží.

OLOMOUC - Sbírku chovaných zvířat rozšiřuje olomoucká zoo. Na Svatém Kopečku se narodilo první mládě klokánka krysího odchovaného v Zoo Olomouc.

OLOMOUC - Co se to děje na lízátkách Androva stadionu v Olomouci? Mění se tady osvětlení To má nově vyhovovat nárokům UEFA. Hotovo bude v srpnu.

OLOMOUC - Zemřel držitel ceny města Olomouc za přínos v přírod vědách profesor Vítězslav Bičík. Významný popularizátor zoologie zesnul 5. července ve věku 86 let. Poslední rozloučení s vědcem bude zítra v krematoriu.

MOHELNICE - Nová plicní ambulance funguje v Mohelnici. Nachází se v lékařském domě na Nádražní ulici. Dospělým pacientům poskytne diagnostiku, léčbu a prevenci plicních onemocnění.

OLOMOUC - Osvěžení v parných dnech v centru Olomouc řeší město. Zatím radnice nechává rozestavit na Horním náměstí v horkých dnech mlžítka. Do budoucna plánuje mlžné brány - měly by se objevit ještě toto léto.

JESENICKO - Elektrickou železnici budeme mít na severu kraje. Trolej pro elektrické vlaky má dostat 58 kilometrů dlouhá trať z Bludova do Jeseníku. Projekt má zpracovat společnost BluJes.

PŘEROV - Ke koupání je nevhodná voda v laguně. Do budoucna se to má změnit. Odborníci do ní dali bakteriální směs, která ničí bahno. Je tu snaha dosáhnout významnější čistoty vody už do 2 let.

PROSTĚJOV - Výkopy budou ztěžovat pohyb na Brněnském předměstí. Na jihu města se bude pokládat optická síť pro vysokorychlostní internet. Při práci může dojít k odstraňování zeleně.

OLOMOUC - Desítky exotických motýlů můžeme v těchto dnech obdivovat v zahradním areálu Florcenter. Do konce července je tu volně přístupné motýlárium s motýly ze střední Ameriky či Afriky.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Dříve jsou zralé obiloviny v kraji. Kombajny vyjely letos do polí o dva týdny dříve oproti předchozím letům. Zemědělci nyní začali se sklizní řepky a sklízí i pšenici a ječmen.

OLOMOUC - Do konce srpna zůstane vypuštěný jez řeky Bystřice. Srážku jezu včera provedlo Povodí Moravy kvůli opravě zdí koryta řeky. Práce potrvají 4 měsíce.

OLOMOUC - Cena Hanáckých kasáren v centru Olomouce padá. Stát se je znovu pokusí prodat. Rozlehlý areál má mít v nové už osmé e-aukci nejnižší prodejní cenu 111 milionů korun. Klesla ze 149 milionů. Aukce má začít 30. července, více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Nový zdroj pitné vody na severu Olomouckého kraje. Má sloužit obyvatelům Jesenicka. Místní vodovody a kanalizace chtějí změnit ve zdroj Keprnický potok. Má rozšířit současné zdroje, jejichž vydatnost a kvalita kolísá.

OLOMOUC - České dráhy připravily nepřetržitou výluku. Začíná ve čtvrtek a potrvá až do 23. července, a to mezi Olomoucí a zastávkou Senice na Hané/Drahanovice. Pro cestující je připravena náhradní autobusová doprava, autobusy ale pojedou v jiný čas než původní vlaky. Více zde.

OLOMOUC - Oprava důležité křižovatky ulic Velkomoravská – Schweitzerova má omezení nejen pro řidiče , ale i chodce. Původně se tady dalo přejít silnici po přechodu. Teď musí chodci přejít po provizorní zebře asi 200 metrů od opravované křižovatky směrem k FNOL. Více zde.

OLOMOUC - Mění se pravidla pro darování krve. Od pondělí můžete darovat krev po tetování, piercingu nebo třeba endoskopii už po čtyřech měsících. Dřív jste museli počkat půl roku. Proč tomu tak je, se dočtete zde.

PROSTĚJOVSKO - Trvalo to 170 let, ale zase se vrátil do zámku Čechy pod Kosířem. Mluvíme o vrcholném díle malíře Josefa Mánesa Červené paraplíčko. Obraz, na kterém jsou dva milenci v polích pod červeným paraplíčkem už si můžeme na zámku prohlédnout. Více zde.

OLOMOUC - Nesplňují kritéria mezinárodní fotbalové asociace, proto se musí vyměnit světla na Andrově stadionu v Olomouci. Modernizace světel vyjde město Olomouc zhruba na 13,7 milionu korun a bude trvat do srpna. Více zde.

Nejčtenější

V samoobslužné hospodě v Hanušovicích si lidé měsíčně vytočí 15 sudů piva

Patnáct sudů piva si lidé měsíčně sami vytočí v obecní samoobslužné hospodě Formanka v...

Policie pátrala po seniorce z Olomouce. Našli ji bez známek života

Olomoučtí policisté pátrali po seniorce, která v úterý 9. července odpoledne odjela na svém...

ŘSD získalo stavební povolení na D35 z Mohelnice do Starého Města

Dopravní a energetický stavební úřad (DESU) vydal stavební povolení pro chystanou stavbu úseku dálnice...

Dva mosty na I/35 projdou opravou. Řidiči projedou jedním pruhem

Na opravu dvou mostů a navazující silnice se chystá Ředitelství silnic a dálnic. Konkrétně...

Teploty stoupají, horko může být devastující. Meteorologové vydali výstrahu

Druhý červencový týden porostou teploty na teploměru nad tropickou třicítku. Zatímco v pondělí ještě...

Letní výlety: Prosklená střecha je připomínkou minulosti. Navštivte Neratov

Teploty vystřelují přes 30 stupňů Celsia, u vody je plno a větráky nestačí větrat....