PŘEROV - Začaly stavební práce na ulici Vsadsko v Přerově. Až do 16. dubna bude ulice uzavřena. Autobusy jezdí po objízdné trase, která vede přes třídu 17. listopadu. Náhradní zastávky jsou u kruhového objezdu u Hané a u kruhového objezdu u malého Tesca.

PROSTĚJOV - Kdo zvítězí v celonárodní soutěži Památka roku? Mezi jedenácti finalisty je také prostějovská brána a zvonice. Ty prošly povedenou rekonstrukcí. O vítězi bude jasno v úterý. Více zde.

OLOMOUC - Šemberova ulice v Olomouci opět ožívá výzdobou. Po úspěšné Ježíškově aleji před Vánocemi si mohou místní vyzdobit kraslicovníky z břízek. Více zde.

PROSTĚJOV - Prostějovští si zasadí nové stromy. Zazelená se tak lokalita u krasického hřbitova. Společnou výsadbu město plánuje na 15. duben. Více zde.

OLOMOUC, UKRAJINA - Další kamion s humanitární pomocí míří na Ukrajinu. Arcidiecézní charita Olomouc naložila 198 elektrocentrál, aby pomáhaly při výpadcích proudu třeba v nemocnicích a dalších zařízeních přímo na Ukrajině. Více zde.

OLOMOUC - Dominanta ze třídy Svobody se otvírá. 17. května čeká Červený kostel slavnostní otevření, kdy se po letech dočká pohledu dovnitř i veřejnost. Na rekonstrukci kostela přispělo Ministerstvo kultury štědrou dotací. Více zde.

OLOMOUC - Rekordní počet zájemců a přihlášek o vyšší vzdělání. Univerzita Palackého včera uzavřela u většiny oborů možnost přihlášení ke studiu. UP eviduje 35 972 přihlášek, zájem vzrostl na všech osmi fakultách. Více zde.

PROSTĚJOV - Zastávky v Prostějově doplní informační systém, který cestující informuje o zpoždění spojů. Zastávky MHD by se měly modernizovat v letech 2025 a 2026. Více zde.

PŘEROV - Ozdravnou kůru dostanou topoly v parku Michalov v Přerově. Příští týden v úterý a ve středu projde zdravotním ořezem devět topolů v blízkosti dětského hřiště u Králíčka. To bude po oba dny zavřené. Stejně jako hlavní brána do parku ze strany od loděnice.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Zhruba 2 200 lidí je v Olomouckém kraji závislých na tvrdých drogách. Jejich průměrný věk se pohybuje nad třiceti lety. Nejpopulárnější tvrdou drogou je podle odborníků nadále pervitin. Roste ale také počet závislých na heroinu. Podle odborníků přibylo závislých za koronavirové krize.

OLOMOUCKO - Munice z druhé světové války může zkomplikovat stavbu úseku dálnice D35 Slavonín - Křelov u Olomouce. V trase budoucí stavby v roce 1945 došlo k bojům a tak tu nyní probíhá pyrotechnický průzkum.

PROSTĚJOV - 40 milionů korun chce jako odškodné po městu Prostějov developer Manthellan. Jde o možnost mimosoudního vyřešení sporu. Developer nemohl po změně názoru radnice na smlouvu před pěti lety investovat 1 miliardu do stavby obchodního centra. Návrh projedná rada města a poté zastupitelstvo.

OLOMOUC - Jestli plánujete nové bydlení, nebo chcete poznat úsporné vychytávky do domácnosti, tak by vám neměl uniknout veletrh Stavotech v Olomouci. Právě na zmíněné se bude soustředit. Stavotech začne na Výstavišti Flora 23. března.

PROSTĚJOV - Některé lampy v noci v Prostějově nesvítí. Město vzkazuje, že nemusí jít o závadu. Radnice již totiž dostala několik podnětů k opravě. Vysvětluje, že některé lampy jsou vypnuté jako opatření, které šetří energii.

ŠTERNBERK - Novému účelu bude sloužit bývalá prádelna ve šternberské nemocnici. Olomoucký kraj vložil 34 milionů korun do rekonstrukce budovy a ta se proměnila v pracoviště magnetické rezonance. Zobrazovací vyšetření tu má být pro 2 tisíce pacientů ročně. Více zde.

PŘEROVSKO - Dál pokračuje stavba dálnice D48 na Hranicku a Novojičínsku. Dělníci tento týden budou upevňovat podloží a pokládat asfalt. Řidiči mohou jezdit stavbou plynule v režimu dvou pruhů a rychlostí do 60 km/h, hlásí ŘSD.

Nejčtenější

Utkání HC Olomouc zahájí minuta ticha. Devítiletý hokejista zahynul po autonehodě

Úterní zápas hokejistů HC Olomouc proti HC Dynamo Pardubice zahájí minuta ticha. Tu vedení...

Nehoda u Globusu. Hasiči vyprošťovali řidiče dodávky

Hasiči zasahovali v pátek u další nehody u olomouckého Globusu. Dodávka se tam odpoledne...
hlavní nádraží vlak

V Řepčíně srazil osobní vlak člověka. Vozíčkář je v péči lékařů

Složky Integrovaného záchranného systému (IZS) dnes po poledni zasahovaly na trati mezi Řepčínem a...

Muž vyhrál Superjackpot Sportky. Sto milionů míří na Olomoucko

Muž z Olomoucka do své sázenky nechal vyznačit náhodná čísla 2, 4, 16, 24,...

Muž onanoval v centru Olomouce. Za veřejné ukájení mu hrozí dva roky

Čtyřicetiletého muže obvinili olomoučtí kriminalisté z výtržnictví. Ten se měl v centru Olomouce na začátku...

Zásah proti dealerům. Přerovské narkomany zásobovali několik let

Během čtrnácti dnů se podařilo přerovským kriminalistům dopadnout tři dealery pervitinu na Přerovsku, kteří...