OLOMOUC - Změny v placeném parkování plánuje od 1. srpna město Olomouc. Dotknou se i osob se zdravotním postižením. Držitelé průkazů ZTP nebo ZTPP budou moci v centru parkovat bezplatně, pokud tam pracují. Více zde.

PŘEROV - Klesne hladina řeky Bečvy v Přerově. Povodí Moravy provede každoroční vyhrazení jezu. Následně se odhalí jinak zatopené pasáže řeky a povodí rozhrne štěrk v nadjezí a provede údržbu. Práce začnou v pátek a skončí za týden. Více zde.

ŠUMPERSKO - Sklizeň levandule v regionu začala. Léčivku používanou ke zklidnění stresu pěstují asi na třech hektarech plochy na statku v Bezděkově u Úsova u Mohelnice. Daří se jí ve vyšších letních teplotách.

OLOMOUC - Ještě víc dětí se vejde do chomoutovské školky. Město nechá upravit stávající budovu MŠ Baarova. Navíc vznikne i nová přístavba. A kolik to přijde peněz? 39 milionů, dotace pokryje 27 milionů.

JESENICKO - Jak bude vypadat krytý bazén v České Vsi? V plánu je tobogán, vířivka i brouzdaliště. Obec dostala od hejtmanství na rekonstrukci bazénu pomoc 150 milionů korun.

OLOMOUC - Nejnáročnější roli zoologických zahrad plní Zoo Olomouc. Pomáhá navrátit vzácné druhy zpět do přírody. Včera ze zoo odjely dvě samice zubra. Největší savec Evropy se má vrátit do míst původního výskytu v Ázerbájdžánu.

OLOMOUC - Na přehřívání Olomouce se zaměří vědci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého. Zkoumat budou jev tepelných ostrovů, tedy přehřívání ulic a budov. V Olomouci Holici ČHMÚ naměřil minulou středu rekord místní stanice 33,8°C. Vědci PřF budou zkoumat tepelné poměry ve městě a navrhnou opatření k řešení přehřívání Olomouce.

OLOMOUC - Ještě víc dětí se vejde do chomoutovské školky. V městské části Olomouce nechá město upravit stávající budovu MŠ Baarova. Navíc vznikne i nová přístavba.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Menší výběr kandidátů bude u zářijových krajských voleb v Olomouckém kraji, než jsme měli před 4 roky. Včera vypršela lhůta pro podání kandidátek a podalo je celkem 13 stran a hnutí. Tedy o 2 méně než v roce 2020.

ŠUMPERK - A je hotovo. Město Šumperk dokončilo rozsáhlé stavební úpravy v jižní části areálu bývalých kasáren. Došlo tu na opravu povrchu, který byl rozbitý a nerovný. K vylepšení místa došlo na podnět občanů, kteří tu bydlí.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Nejen vysoké teploty ale nově podle meteorologů taky bouřky hrozí v našem regionu. Odpo se mohou přihnat přívalové deště s úhrnem i 30l na m2 a s nárazy větru i 70km/h. Výstraha je na severu Olomouckého kraje a v Moravskoslezském kraji.

OLOMOUCKO - Pokud se pojedete autem vykoupat na jezero Poděbrady u Olomouce, pozor, kde zaparkujete. Od železničního přejezdu po restaraci Terasa hlídá policie možnost průjezdu pro složky IZS. Kdo parkuje špatně, tomu hrozí pokuta. Více zde.

OLOMOUC - Není holub jako holub. V olomoucké zoo si nově můžeme prohlédnout ve voliéře na vrstevnicové cestě páreček holubů pestrých. Barevní holubi volně žijí jen na Jamajce. V Česku je chová jen zoo v Praze a nově v Olomouci.

ŠUMPERK - Nové osvětlení bude v ulicích Šumperka. Město má zpracovaný rozbor úspory energie na osvětlení a ušetří do budoucna za elektřinu miliony. A to díky výměně starých svítidel, kterých je 3 400. Začne ještě letos.

OLOMOUC - V nových dresech bude hrát fotbalová Sigma Olomouc. Oblečení prvoligového klubu prošlo větší proměnou. Tradiční modrou barvu nově více prolínají bílé prvky a vzory.

ŠTERNBERK - Více strážníků teď vidíme v centru města. A to kvůli zvýšení bezpečnosti obyvatel a předcházení konfliktů mezi mládeží. Je to reakce na potyčky mezi mládeží.

OLOMOUC - Sbírku chovaných zvířat rozšiřuje olomoucká zoo. Na Svatém Kopečku se narodilo první mládě klokánka krysího odchovaného v Zoo Olomouc.

OLOMOUC - Co se to děje na lízátkách Androva stadionu v Olomouci? Mění se tady osvětlení To má nově vyhovovat nárokům UEFA. Hotovo bude v srpnu.

OLOMOUC - Zemřel držitel ceny města Olomouc za přínos v přírod vědách profesor Vítězslav Bičík. Významný popularizátor zoologie zesnul 5. července ve věku 86 let. Poslední rozloučení s vědcem bude zítra v krematoriu.

Nejčtenější

Přijedou se koupat, ale neumožní průjezd. Na Poděbradech hlídá parkování policie

Za každé špatné parkování hrozí ode dneška pokuta. Od železničního přejezdu, až po restauraci...

Vyhrocená hádka v Prostějově. Muži na sebe vyrazili se zbraněmi

V Prostějově se dva muži chystali vzájemně napadnout se zbraněmi v rukou. Do jejich souboje ale...

Do Bochoře se vrací vojáci. Přerov podle primátora oživení vítá

Na letiště v Bochoři u Přerova, odkud se armáda v roce 2013 odstěhovala do...

Linka na výrobu tuhého alternativního paliva bude stát na kraji Prostějova

Společnost FCC ČR přesunula plánovanou linku na výrobu tuhého alternativního paliva (TAP) dál od...

Šel si jen zaplavat. Ani resuscitace už muže nezachránila

Už třetí případ utonutí evidují kriminalisté Olomouckého kraje. V katastru obce Lipina na Šternbersku...

Sražený chodec v Olomouci. Se zraněními odjel do fakultní nemocnice

Policisté v úterý odpoledne vyráželi na olomouckou třídu Svobody. Mladý řidič srazil při couvání chodce,...