OLOMOUCKÝ KRAJ - Speed Marathon má policie i v našem regionu. Třeba v Olomouci na policisty narazíme na úseku Tovární a Velkomoravská. Policie v kraji bude hlídat na desítkách míst, která navrhla i veřejnost. Seznam najdete zde.

OLOMOUC - Univerzitní ulicí v centru Olomouce už chodci projdou. Zcela zavřená byla kvůli špatnému stavu střechy jedné z přilehlých budov. Nyní už je tu pro pěší vytvořený bezpečný průchod. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Přetížená vozidla na silnicích si pohlídají policisté na severu Olomouckého kraje. Policie tu dostala do výbavy od kraje moderní přenosnou váhu. Ta hlídkám umožní okamžité sledování hmotnosti nákladních aut.

PROSTĚJOVSKO - Nová silnice propojí obce Ludmírov, Dětkovice a Kladky. Otevřel se tady druhý úsek stavby - průtah Ludmírovem. Silničáři tu opravili vozovku v délce skoro kilometr.

PROSTĚJOV - Vylidňování centra města se snaží zabránit Prostějov. Radnice v této věci jednala v uplynulých dnech s desítkami podnikatelů.

OLOMOUC - Udělat si v při oslavách ohňostroj? Ne všude je to možné. Od konce března ve městě funguje nová vyhláška, která vymezuje místa, kde už to nelze.

OLOMOUC - Uzavírka Univerzitní ulice v centru města pořád překvapuje řidiče i chodce. Staví se tady lešení pro opravu jedné z budov Vlastivědného muzea Olomouc. Pro chodce se ulice otevře během několika dní, pro auta až na konci července.

PŘEROVSKO - Řidiči, na D1 na rozhraní Olomouckého a Moravskoslezského kraje nás čeká omezení. ŘSD tu od soboty bude pokračovat v opravě dvou mostů mezi Bělotínem a obcí Kujavy. Auta tu budou jezdit dvěma pruhy v každém směru. Hotovo má být v červenci.

ŠUMPERSKO - Potíže s nefunkčním osvětlením v Mohelnici, které se v ulicích objevovaly během zimy, už jsou vyřešené. Došlo tu ke zkratům na vedení kvůli počasí. Město už většinu závad odstranilo.

OLOMOUC - Opět po roce se do Olomouce vrátí Divadelní Flora. Během dvanáctidenního festivalu se představí divadelní soubory z jedenáctí zemí světa. Od 9. do 20. května můžeme navštívit celkem čtyřiadvacet představení.

OLOMOUC - Oryxové jihoafričtí už po zimě opět pobíhají ve venkovním výběhu olomoucké zoo. Na Svatém Kopečku je chovají už od roku 1973, za tu dobu tady proběhlo 343 porodům.

OLOMOUC - Je to rok od doby, kdy se ve městech a obcích rušily pobočky České pošty, zrušení potkalo i pobočku na Horním náměstí. Budovu v historickém centru Česká pošta prodává v elektronické aukci. Vyvolávací cena je 130 milionů korun.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Zamávejme teplu, teď bude chladno. Meteorologové připomínají dnešní příchod studené fronty, která tu bude celý týden. Čeká nás přes týden déšť a denní teploty postupně klesnou i k 10°C.

OLOMOUCKO - Nového arcibiskupa má po víkendu olomoucká arcidiecéze. Do úřadu arcibiskupa byl slavnostně uveden Josef Nuzík. Jeho inauguraci v katedrále sv. Václava přihlíželo zhruba 2 tisíce věřících a v okolí katedrály obřad sledovalo na obrazovkách 1 500 lidí.

OLOMOUC - K novému způsobu, jak pronajímat městské byty, přistoupila olomoucká radnice. Část volných bytů ve vlastnictví města pronajme formou e-aukce. Takto nabídne asi půlku bytů, které se každý rok uvolní. Pravidla už schválila městská rada. Jedním z nich je, že účastník aukce musí dražit byt sám pro sebe. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Značka zákaz stání ani nápis Pozor, výjezd hasičů nezastaví některé řidiče v parkování aut na vyhrazených místech. Hasiči pak místo výjezdu k požáru řeší špatně zaparkovaná auta, taková je situace v Olomouckém kraji. Hasiči tyto případy řeší čím dál tím častěji. Více zde.

OLOMOUC - Voda už je v olomouckých kašnách. S napouštěcí hadicí kašny symbolicky odemkl primátor Olomouce Miroslav Žbánek. Letos jsou kašny v provozu dříve kvůli příznivému počasí a taky pro potěchu k víkendovému Tvarůžkovému festivalu.

OLOMOUC - Do další fáze jde stavba nové lávky přes Pražskou ulici v Olomouci. Lávka spojí části Neředín a Řepčín a pomůže chodcům a cyklistům překonat vytíženou čtyřproudovku. Tento víkend bude kvůli stavbě lávky velká silnice v obou směrech uzavřená. Více zde.

OLOMOUC - Začneme zprávou pro řidiče a řidičky, o víkendu raději nejezděte ke Globusu v Olomouci. Kvůli stavbě nové lávky přes Pražskou ulici se tady zavřou na víkend všechny jízdní pruhy v obou směrech. Uzavírka neplatí pro MHD. Více zde.

Nejčtenější

Doma našel přes dvacet granátů, tak je přinesl na policii. Byly funkční

Igelitovou tašku naplněnou dvěma desítkami granátů přinesl dnes ráno osmdesátiletý muž na jednu z...

Sněhová pokrývka a mrazy. Oteplí se až v příštím týdnu

Chladný víkend i další dny. Na to upozorňují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ)....

Kapli opravili nadšenci. Teď získali ocenění

Hejtmanství oceňovalo kulturní počiny za uplynulý rok. Mezi oceněnými projekty je také kaple svaté...

Víme, kde se bude měřit. Policisté chystají Speed Marathon

Po roce se opět po celé republice chystá policejní akce Speed Marathon 2024. Na...

Přijdou mrazy. Meteorologové je čekají i v Olomouckém kraji

Ve čtvrtek mají přijít na území republiky mrazy. V Olomouckém kraji se situace týká...

Zůstane už jen ve vzpomínkách pamětníků. Vojtěchovskou ozdravovnu bourají

V blízkosti Javoříčských jeskyní na Prostějovsku se léčilo až 700 dětí ročně. Ozdravovnu v...