FOTOGALERIE: Umělci finišují své obří malby, které zdobí olomoucké budovy. Podívejte se, jak aktuálně vypadají

V rámci olomouckého Street Art Festivalu vznikají na několika budovách v centru města velkoformátového graffiti. Jejich autory jsou zahraniční umělci. Na svých dílech usilovně pracující od začátku tohoto týdne. Malby už jsou skoro hotové, zbývají poslední detaily. Podívejte se, do naší fotogalerie, jak jejich práce aktuálně vypadá.

Kampus Envelopa 

U vysokoškolských kolejí Generála Svobody v Olomouci vznikají velkoplošné malby, jejichž autory jsou berlínský umělec  ilustrátor Vidam a vizuální umělec Fat Heat. Svá díla aktuálně dokončují a hotová by měla být během dnešního dne.

Portugalec MrDheo ozdobil plochu ze čtyř kontejnerů v olomouckém FunParku u Šantovky

Plochu u olomoucké Šantovky, které je vytvořená ze čtyř kontejnerů, zkrášluje svojí velkoformátovou malbou portugalský umělec MrDheo. Olomoučané již dobře znají jeho dílo Selfie King, které se nachází na zdi v proluce v Denisově ulici.

Fasáda Moravského divadla má také novou podobu

Také budovu Moravského divadla v centru Olomouce ozdobila nová, velkoplošná malba. Jejím auorem je italský umělec vystupující pod jménem Ozmo. Rozměrný mural, který má výšku téměř dvaceti metrů vznikal na fasádě Moravského divadla už začátkem září. Budovu bude zdobit několik let a poté bude malba zase obměněná.

Více informací o malbě v centru Olomouce si můžete přečíst zde.

Street Art Festival probíhá v Olomouci už od konce června a vyvrcholí příští týden. Během festivalu se prostřednictvím živého umění představili veřejnosti umělci z české, ale i světové streetartové scény.

Související články

Nejpopulárnější