Olomoucká pobočka firmy Senior Flexonics oslavila 20. výročí velkou slavností pro všechny zaměstnance

Ocelové trubky do motorů nejen pro automobilové giganty Ford, Volvo, Renault, Volkswagen nebo Jaguar vyrábí pracovníci v olomoucké pobočce nadnárodní firmy Senior Flexonics již dvacet let. Toto jubileum se vedení společnosti rozhodlo oslavit velkou slavností s bohatým programem pro všechny zaměstnance. V sobotu 11. září tak proběhl v areálu firmy v olomoucké části Holice den plný zábavy pro zaměstnance i jejich rodiny. Nechyběla hudební vystoupení, zážitkový program pro děti ani ohňová show k zakončení celé akce.

V rámci sobotního odpoledne a večera si zaměstnanci s rodinami užili koncerty skupiny L.A. Sunday nebo známého hanáckého uskupení Stracené ráj. Pro děti byly připraveny nafukovací atrakce, horolezecká stěna nebo bungee trampolíny. Zajímavým zpestřením byla také science show v režii olomouckého vědeckého centra Pevnost poznání.

Během slavnosti byli také generálním ředitelem Petrem Maturou oceněni zaměstnanci, kteří v olomoucké pobočce firmy Senior Flexonics pracují již dvě dekády od jejího založení. „Při nástupu jsem si přála, abych ve firmě zůstala alespoň tři měsíce, a nakonec zde pracuji již 20 let. Byla to moje první zkušenost s výrobní firmou. A navíc jsem začínala s noční směnou, což pro mě bylo taky nové,“ vzpomíná na své začátky ve firmě operátorka výroby Jitka Budová, podle které ji práce v Senior Flexonics přinesla stabilitu a jistotu zaměstnání i v době krize.


Více o firmě Senior Flexonics a volných pracovních pozicích v její olomoucké pobočce naleznete na webových stránkách nebo oficiálním Facebooku.


Na začátky ve firmě vzpomněl i mistr výroby Michal Ševčík. „Vzpomínám, jak mě kamarád dovezl před firmu a říkal, že to tady mám zkusit, že má doporučení od svého strýce. Tak jsem to vzal a od té doby patřím mezi Seniory,“ říká Michal Ševčík a s úsměvem dodává, co vše mu práce zde za oněch dvacet let přinesla: „Spoustu zkušeností, výzev, nových přátel, ale i změn. Za tu dobu, co zde pracuji, jsem taky dost zešedivěl.“ V rámci sobotního dne si zájemci mohli prohlédnout také provoz firmy s odbornými výklady jednotlivých pracovníků.

Před dvěma desetiletími firma v Olomouci začínala s výrobou hliníkových produktů, nyní se již orientuje na nerezovou ocel. „Firma Senior Flexonics se od původní výroby jednoduchých hliníkových trubek pro klimatizace automobilů po široké portfolio sofistikovaných komponentů a trubkových systémů z širokého rozsahu materiálů a procesů pro topení, ventilace, klimatizační systémy, střešní, chladící, vzduchové, olejové a výfukové systémy,“ uvedl provozní ředitel Václav Štefan. Kromě jiného podle něj úspěch firmy Senior Flexonics tkví také ve správném výběru a udržení si specializovaných pracovníků v klíčových pozicích firmy.

Dlouholetí zaměstnanci si pochvalují také prostředí, ve kterém již léta pracují. „Pracovní prostředí je v Senioru velmi dobré, firma dbá na bezpečnost a zdraví zaměstnanců, kolektiv lidí je skvělý, což je pro dobré fungování firmy určitě důležité,“ říká zkušební technik kvality Miroslav Fiala, kterého doplnila Jitka Budová: „Prostředí se za ta léta výrazně změnilo k lepšímu. Nejsou to jen úplně nové výrobní prostory, ale i zázemí, sprchy, šatny a jídelna,“ dodává dlouholetá operátorka výroby.

Dvacáté narozeniny olomoucké pobočky firmy Senior Flexonics proběhly v přátelském až rodinném duchu a její zaměstnanci přáli společnosti minimálně další dvě dekády úspěšného fungování. „Firmě Senior Flexonics přeju do dalších, dlouhých let, hodně nových a spokojených zákazníků, nových projektů, minimum reklamací, a hlavně pevné zdraví a štěstí nám všem i našim rodinám,“ popřál technik Miroslav Fiala. 

„Firmě přeji dalších minimálně 20 úspěšných let v době plné současných i budoucích dramatických změn, kterými automobilový průmysl prochází,“ dodal provozní ředitel Václav Štefan, který si spolu se svými kolegy užil příjemnou sobotu zakončenou dechberoucí ohňovou show.

Související články

Nejpopulárnější