Plánovaná oprava pěšin v parku Michalov v Přerově začne v říjnu, omezí vstup

Plánovaná oprava pískových cest v historickém parku Michalov v Přerově začne na začátku října. Výměna povrchu 3300 metrů čtverečních omezí po několik týdnů vstup do okolí stavebních prací. Pískové cesty v parku jsou dlouhodobě kritizovány, kvůli dešti jsou totiž často rozmáčené. Město do nich investuje zhruba 2,5 milionu korun, sdělila mluvčí radnice Lenka Chalupová.

„Plánovaná oprava pískových cest v Michalově začne v pondělí 4. října. Bude zahrnovat výměnu povrchu 3300 metrů čtverečních pěšin v okolí takzvané květnice za povrch z drceného kameniva. Součástí akce je i vybudování 150 metrů vsakovací drenáže po obvodu této plochy. Oprava přijde asi na 2,5 milionu korun a budou ji provádět Technické služby města Přerova ve spolupráci s odbornou firmou,“ uvedla mluvčí radnice.

Rozsáhlá oprava pěšin se neobejde bez omezení vstupu návštěvníků. „Od 4. října do 7. listopadu, kdy budou probíhat hlavní stavební práce, bude zakázán vstup do okolí opravované plochy u květnice,“ uvedl jednatel technických služeb Bohumír Střelec. Návštěvníci navíc budou muset dbát zvýšené opatrnosti u vstupu z Máchovy ulice, kde se bude navážet materiál a budou tam stavební stroje. „Práce mají být ukončeny v listopadu, ale už v příštím roce se bude ve výměně pískových cest opět pokračovat – a to tak, aby nejpozději do závěru roku 2023 byla centrální část pískových cest opravena,“ doplnila mluvčí.

Mlatové pěšinky v městském parku Michalov byly vybudovány na přelomu tisíciletí, aby byl zachován historický ráz parku, často však byly důvodem zákazu vstupu do této rekreační zóny města. Po dešti či sněžení totiž zůstaly tak rozmáčené, že byl park neprůchodný. Před dvěma lety se vedení města rozhodlo nechat opravit alespoň část trasy u vstupu. Firma se zaměřením na zahradní architekturu na zkušebních 28 metrech položila povrch s minerálním materiálem, který má ideální složení pro parkové a zahradní cesty. Obdobně bude vypadat i nadcházející rekonstrukce.

Park Michalov se rozkládá na 20 hektarech, vznikl přeměnou původního městského lesa. Založen byl v roce 1904 a u jeho formování stál slavný zahradní architekt František Thomayer. Největší rekonstrukci prodělal Michalov v letech 2000 až 2010.

Související články

Nejpopulárnější