Počasí na víkend: Po sychravém pracovním týdnu se o víkendu oteplí

Čeká nás první podzimní víkend, který s sebou po chladném pracovním týdnu přinese oteplení. Čekají nás příjemné teploty, které vystoupají až k 25 °C. Máme pro vás připravenou předpověď počasí na jednotlivé dny blížícího se víkendu.

V pátek očekáváme oblohu občasnou až zataženou s ojedinělými přeháňkami. Během dne však bude oblačnosti ubývat a dočkáme se polojasné až skoro jasné oblohy. Přes den se budou teploty pohybovat v rozmezí 17 až 20 °C, na horách pak 10 až 14 °C. Během dne bude vát  čerstvý západní až severozápadní vítr s rychlostí 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s. 

Během víkendu vystoupají teploty nahoru a po sychravém pracovním týdnu se tak konečně dočkáme oteplení. V sobotu bude během dne jasno až polojasno. Ráno se mohou místy objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Denní teploty budou v rozmezí  20 až 24 °C. Během dne bude přechodně vát mírný jihozápadní až západní vítr s rychlostí 2 až 6 m/s.

Také neděle přinese velice příjemné podzimní počasí. Teploty se vyšplhají ještě výš, než v sobotu s budou se pohybovat v rozmezí 21 až 25 °C. Obloha bude stejně jako v sobotu jasná až polojasná. Přes den bude vát slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr s rychlostí do 4 m/s.

Související články

Nejpopulárnější