AKTUALIZACE: V Litovli došlo k výbuchu plynu, jedna osoba je v péči lekářů

Hasiči zasahovali u výbuchu plynu v rodinném domě, došlo k němu v sobotu odpoledne v Litovli. Jeden člověk utrpěl těžké popáleniny a byl transportován vrtulníkem do nemocnice. Objekt je odpojen od všech sítí, na místo dorazila Policie České republiky a kriminálka, řeší se příčina výbuchu. Ze sousedních domů bylo evakuováno sedm dospělých osob a dvě děti.

„V současné chvíli zásah ukončujeme, na místo dorazila plynárenská pohotovost a pohotvost Českých plynárenských závodů, dům je již odpojen od všech sítí. Na místě je momentálně náš zjišťovatel požáru, Policie České republiky a kriminálka, řeší se příčina výbuchu,“ uvedl Olomouckému Reportu mluvčí hasičů Radek Buryánek. „Okolní nemovitosti jsme prohlédli a nenalezli jsem problémy se statistikou,“ doplnil Buryánek.

Zraněný byl podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové mladý člověk, který utrpěl celotělní popáleniny, inhalační trauma a musel být převeden na plicní ventialci. Zdravotníci jej transportovali vrtulníkem do popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

K výbuchu došlo na ulici 1. máje v domě č. 8.

Související články

Nejpopulárnější