V Olomouckém kraji za týden přibylo 109 nákaz, více než o týden dříve

Počet nákaz novým koronavirem se v Olomouckém kraji stále pozvolna zvyšuje. Za uplynulý týden jich hygienici evidují 109, předchozí týdenní přírůstek byl o 17 případů nižší. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel Olomoucký kraj za poslední týden vykazuje 17 potvrzených případů covidu-19, před týdnem jich bylo 15. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Denní přírůstky nákaz novým typem koronaviru se v uplynulém týdnu dostaly i na 30 případů.

Křivka nákaz covidem-19 v kraji od srpna postupně vzrůstá, na začátku září za týden přibylo šest desítek nákaz. Nejvíce případů bylo za uplynulých sedm dní zaznamenáno v sobotu, kdy jich do statistik přibylo 30. V pátek jich hygienici evidovali 13, v neděli tři, v pondělí šest a v úterý 21. Ve středu bylo pozitivních 14 vzorků a ve čtvrtek 22. Od počátku pandemie se v kraji nakazilo novým typem koronaviru 93.833 lidí.

V regionu se zhruba 630.000 obyvateli bylo dosud spotřebováno 621.763 dávek vakcíny, což je o 10.182 více než před týdnem. V mezitýdenním srovnání je týdenní přírůstek počet nových dávek bezmála o 4000 vyšší. Obě dávky vakcíny už obdrželo zhruba 58 procent obyvatel kraje, kterých se očkování týká. Posilující dávku dostalo prvních 30 lidí.

V Olomouckém kraji přestala v září fungovat obě očkovací centra v Přerově a Prostějově, očkování se vrátilo do tamních nemocnic. V Olomouci se lze dál bez registrace očkovat v nákupním centru Galerie Šantovka.

Související články

Nejpopulárnější